Oficjalna strona Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 51 w Katowicach

Aktualności

12 122 Views

Środa, 08.05.2024

     Za nami ostatnie zebranie Rady Rodziców w tym roku szkolnym. Co prawda zostało jeszcze nieco pracy, niemniej najważniejsze za nami. W czasie poniedziałkowego spotkania udało nam się m. in. przyjąć nowy (choć właściwie odświeżony) regulamin, który zresztą jest już dostępny na stronie – w tym tajemnym miejscu. Protokół zostanie zamieszczony niebawem.

     Tymczasem, ponieważ zbliża się czas egzaminów, Rada dołącza do życzeń, przekazanych w korespondencji przez panią Dyrektor Bożenę Czarnynogę, „wytrwałości w zachowaniu spokoju Rodzicom ósmoklasistów, młodzież zawsze znosi to lepiej niż dorośli”.

admin


Niedziela, 17.03.2024

     11 marca, jako się rzekło, odbyło się kolejne zebranie Rady, podczas którego zebrała się całkiem pokaźna liczba rodziców. Protokół, jak zawsze od niedawna 😉 znajdą Państwo w zakładce dokumentacja cyfrowa, natomiast w razie pytań Prezydium pozostaje do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu i szukania odpowiedzi u źródła. 😉

     Przy tej okazji ogłoszenie – wciąż potrzeba nam osób do pomocy przy Dniu Otwartym, który odbędzie się 21 marca, w godz. 15:00-19:00. Zakres: przygotowanie stołówki, potem jej przywrócenie do stanu pierwotnego oraz upieczenie ciast. Prosimy o zgłaszanie się za pośrednictwem Państwa trójek klasowych. Dziękujemy za dotychczasową aktywność i obecność podczas dyskotek oraz innych wydarzeń.

admin


Środa, 06.03.2024

     Chwilę nas nie tutaj było, ale w szkole rzeczy dzieją się cały czas. Tym razem zachęcamy do udziału w akcji organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu™ – hurtowo. Dwa różne zagadnienia, dwie różne formy aktywności; dużo dobrych rzeczy, które można zrobić dla innych. Kto jest Słodziakiem, a kto Zwierzolubem, huh? 😉

 

admin


Poniedziałek, 05.02.2024

     No więc są. Długo i wielokrotnie dyskutowane, ale finalnie chyba godne tego oczekiwania. 😉 I, mamy nadzieję, praktyczne w oczach bezpośrednich użytkowników. Już za chwilę przekażemy klucze bezpośrednio zainteresowanym (w tym wypadku klasom siódmym – co było ustalone dawno temu), aby w drugie półrocze weszli/weszły już z nowym wyposażeniem. Szafki mają wymiary umożliwiające przechowywanie arkuszy do formatu A3, spełniają wymagane normy w kontekście niepalności oraz atest higieniczny, a także podlegają pięcioletniej gwarancji. Przypomnijmy jeszcze, że jest to program pilotażowy. Czyli ocena funkcjonalności dopiero przed nami.

     Przy okazji dziękujemy za pomoc szkolnym rzemieślnikom-magikom, którzy pomogli w ich rozładunku, wniesieniu oraz zestawili moduły w jeden blok. 

admin


Środa, 10.01.2024

      No, tego jeszcze nie mieliśmy. Uruchamiamy w szkole naszą własną wersję budżetu obywatelskiego pn. Szkolny Budżet Obywatelski Frycek. SBO w naszej formule czerpie z idei BO, tyle że przeniesionego w realia szkoły i z budżetem, z przyczyn oczywistych, zachowującym proporcje. Autorami projektów będą uczniowie, oni też częściowo będą uczestniczyć w pracach weryfikacyjnych, natomiast całość wieńczyć będzie głosowanie. Przy okazji więc zrobimy małą lekcję demokracji i obywatelskości, i damy uczniom poczucie sprawczości. Przy okazji dziękujemy wszystkim osobom już na tym etapie zaangażowanym w organizację, m. in. dyrekcji oraz członkom i opiekunom Samorządu Uczniowskiego, i wolontariatu. 

     Regulamin wraz z harmonogramem i załącznikami jest dostępny tutaj.

     Co wymyślą? W jaki sposób dadzą upust kreatywności? Przekonamy się niebawem.

admin


Poniedziałek, 08.01.2024

     Drodzy Państwo, Szanowni Rodzice, jest to ten moment w roku, kiedy musimy stanąć oko w oko z PITem, jednak przy tej przykrej i bolesnej czynności warto zrobić użytek z pewnego przepisu – prawa do przekazania 1.5% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. W naszej szkole działa to już od dawna, więc jak co roku przypominamy i zachęcamy do przekazania tej kwoty na rzecz SP51.

admin


Niedziela, 24.12.2023

     Czyżby jednak białe Święta? Zatem zanim stopnieje, cieszmy się nadchodzącym czasem spotkań w gronie bliskich, przyjaciół, a może i strudzonego wędrowca, który może zapukać do drzwi? Prezentami, atmosferą, oryginalnymi aranżacjami choinek i wszystkimi symbolami, które niesie ze sobą Boże Narodzenie. Wszystkiego dobrego!

admin


Środa, 06.12.2023

      Cóż to były za Mikołajki! W tym roku Radę wsparła mocna ekipa brodaczy, zaimportowanych doraźnie wprost z Laponii oraz niezawodny szkolny wolontariat. Byłyście i byliście niezrównani, a było co rozdawać. Mamy 600 uczniów, a i dla pracowników szkoły też coś się znalazło. I to wszystko musiało dotrzeć we właściwe ręce. Zwłaszcza urzekająca była brama powitalna, Mikołaje kiwali głowami nad kunsztem i fantazją wykonawczyni.

      Poniżej tylko wyimek zarejestrowanych dziś zdjęć, całość można pewnie liczyć w terabajtach. I z pewnością znajdziecie je również na profilu szkoły.


admin


Niedziela, 26.11.2023

      No to ruszamy dalej. Wszystko wysmarowane na plakacie poniżej, nic tylko przy okazji przedświątecznej gorączki, porządków i zmian aranżacji pamiętać o szkole. 😉

admin


Wtorek, 21.11.2023

      Ho, ho, ho, powiedziałby brodaty jegomość z workiem na plecach, gdyby zobaczył ten rozmach. Przybywajcie, pomocnicy, albowiem samo się nie zrobi. 🙂 

admin


Niedziela, 19.11.2023

      Jak co roku klasy 4-8 mogą się szykować na andrzejkową zabawaję. Wszystko jasno wyłożone na poniższej grafice autorstwa p. Anety, więc się nie będziemy powtarzać. 🙂 Niemniej zachęcamy Państwa do wejścia w rolę stróżów porządku podczas tego jubelku. Kontakt przez Waszych przewodniczących Rad Klasowych.   

admin


Sobota, 18.11.2023

      Do strony została dodana nowa zakładka – dokumentacja cyfrowa. Znajdą w niej Państwo łącze do chmury, w której znajdują się kluczowe dokumenty dotyczące bieżącej działalności Rady, zapisane w formacie .pdf. Ta sekcja będzie konsekwentnie rozbudowywana o akty z lat poprzednich.

admin  


Sobota, 18.11.2023

      Szanowna Społeczności Szkolna, dziś krótkie podsumowanie Słodkiego Kiermaszu Ciast, który odbył się w trakcie zebrań klasowych w tym tygodniu. Przekazali nam Państwo na ten cel dwadzieścia (wybornych zresztą) ciast, w kolejności: Biedronki, Grupa Przedszkolna Pszczółka, 1B, 2A, 2B, 4A, 4B, 5A, 6A, 7A, 7C, 7D, 8A, 8B, 8C). Z wolnych datków wpadło, zgodnie z protokołami:

– 14.11.2023 – w gotówce 674,50 zł oraz 5 wpłat blik na kwotę 67 zł,

– 15.11.2023 – w gotówce 653,31 zł oraz 14 wpłat blik na kwotę 172 zł.

      Finalnie do kasy Rady wpłynęła kwota 1566,81 pln. Dziękujemy za hojność.

     

      Osobne, z fajerwerkami, serdeczne podziękowania dla Szkolnego Wolontariatu, w szczególności dla pani Marty Grzesik za poświęcony czas oraz zaangażowanie w organizację, takoż dla pani Oli Mierzwińskiej, a także dla młodych wolontariuszy:

– Hani, Martyny, Mileny, Aleksandra, o, kolejnej Mileny i Oliwii – za obecność i aktywność we wtorek,

– Natalii, Kingi, Kuby, Filipa oraz Weroniki, za obecność i aktywność w środę.

     Jesteście wspaniali! –> O, a co to?!

 

admin


Środa, 15.11.2023

     Podczas poniedziałkowego, trzeciego zebrania Rady Rodziców w bieżącym roku szkolnym, Rada przyjęła rezygnację z funkcji Przewodniczącego p. Grzegorza Augustyna, w jego miejsce wybierając p. Przemysława Cioka. Uchwałą Prezydium funkcję Wiceprzewodniczącego piastować będzie p. Marcin Kochanowski. Ponadto Rada podjęła uchwałę zatwierdzającą decyzję Prezydium dotyczącą wykupienia dystrybutora wody i jego serwisu oraz uchwaliła preliminarz na rok 2023/2024, tym samym podejmując kluczową z punktu widzenia wydatków decyzję. Wszystkie dokumenty zostaną opublikowane niebawem. Pozostają oczywiście do wglądu na bieżąco.
     W porządku obrad pojawiła się również kwestia Szkolnej Szlachetnej Paczki (informacje o akcji i zwyczajowym podziale między klasy zostały przesłane mailem przedstawicielom klas oraz umieszczone poniżej; rzeczy z listy zbieramy do 1 grudnia w sali nr 6), Talenciaków (stan na dziś to 4040 kupony, akcja trwa do 19 listopada), a także Mikołajki (przygotowania na ukończeniu) i pilotażowy program szafek szkolnych. Wszystkim Państwu dziękujemy za zaangażowanie. Już my dobrze wiemy, którzy to. 😉Protokoły z zebrania pozostają w opracowaniu.

admin

Sobota, 10.11.2023

     Drodzy Państwo, w tym tygodniu nie tylko spotkanie Rady Rodziców, ale i zebrania klasowe. Aby ulżyć tej udręce, przygotowaliśmy małe co nieco dla tych, którzy będą pędzić prosto z pracy, bez obiadu i w jesiennej słocie. Parafrazując przyśpiewkę kibiców Liverpoolu, you`ll never walk thirsty and hungry. 😉 

admin


Czwartek, 09.11.2023

     Halo! Nie śpimy! Zbieramy. 😉 Jak co roku wracamy ze Szlachetną Paczką, choć tym razem w wydaniu „wewnętrznym” – dla rodziny z naszej szkoły. Wstępne info jak zawsze w poniżej oraz w wiadomościach od przewodniczących Rad Klasowych, a detale już po najbliższym zebraniu Rady (13.11, godzina 17:00). Zapraszamy. Nie gryziemy. 🙂

admin


Niedziela, 05.11.2023

     Ponieważ akcja „Uwolnij grę” zakończyła się całkiem przyzwoitym wynikiem, dzięki Wam zresztą, wchodzimy na wyższy poziom i robimy to samo z książkami. Dla każdej przeczytanej, ciekawej, w dobrym stanie i pewnie oczekującej ponownego otwarcia kart pozycji, znajdzie się miejsce. W załączniku kilkanaście najbardziej zaczytywanych sztuk, ale umówmy się, każda książka to wartość. Czekamy od 6.11 do 20.11 w szkolnej bibliotece.

     Czego nie dozbieramy, to z pewnością dokupimy w najbliższym czasie. 🙂

admin


Sobota, 04.11.2023

      Drodzy Państwo, kończy się akcja Talenciaki. Przy tej okazji jest prośba, aby w przypadku samodzielnego skanowania kodów wybierać właściwy profil szkoły, ponieważ istnieją dwa. Jedyny właściwy profil znajduje się w tym miejscu.

     Proszę się również nie zrażać możliwym komunikatem o braku rejestracji placówki szkolnej. Ten proces nieco się przeciągnął.

 

admin 


Poniedziałek, 30.10.2023

      Czy poniedziałek musi być zły? No niekoniecznie. Podczas wczorajszej akcji udało się zebrać całkiem pokaźną kwotę, którą wraz z życzeniami szybkiego powrotu do formy przekażemy Kamilowi. Keep your head up! Dzieciaki były wspaniałe!

admin


Sobota, 28.10.2023

      Przy okazji zaplanowanego na jutro „Halloween z bebokami” (19:15, lodowisko Jantor – ślizgawka!) Rada postanowiła wesprzeć akcję „Dla Kamila”, dedykowaną pomocy jednemu z uczniów naszej szkoły. Szczegóły znajdą Państwo na grafice i pod podanymi numerami telefonów.

admin


Piątek, 27.10.2023


Sobota, 21.10.2023 

   W celu uzupełnienia oferty świetlic szkolnych Rada organizuje (od poniedziałku 23.10) akcję zbierania gier, które już w Państwa domach są niepotrzebne, zbierają kurz, ewentualnie służą do przekładania z miejsca na miejsce. Nie czarujmy się, każdy ma coś takiego. 😉 Jeśli tylko są kompletne i w dobrym stanie – zapraszamy do nas. Szczegóły i przykładowe gry na plakacie –> kliknij aby powiększyć. 

admin


Piątek, 13.10.2023

     Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej życzymy kadrze, ale i wszystkim pracownikom oświaty, satysfakcji z wykonywanej pracy, także mierzonej zawartością portfela, uwolnienia od wpływu polityków wszelakich i konsekwentnego marszu w górę w rankingu zaufania zawodowego. 

     Od dziś dostępne są w szkole pudełka, w których można zostawiać talenciaki. Kamili dziękujemy za zaangażowanie, klasie 7C za przygotowanie plakatów, a wszystkich Państwa zachęcamy do gremialnego wsparcia w tej akcji. Bezpośredni link do profilu szkoły jest w tym miejscu.

admin


Środa, 11.10.2023

     11 października odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Rodziców, związana z jej bieżącym funkcjonowaniem. W trakcie sesji dokonano zmian w Prezydium Rady oraz powołano nową skarbniczkę. Skład Prezydium znajdą Państwo tutaj. Podczas spotkania podjęta została również uchwała ws. umowy o dzierżawę dystrybutora wody pitnej, która wygasła i nie będzie jej kontynuacji. Rada podejmie decyzję co do innego rozwiązania. Podjęto również uchwałę ws. utworzenia rezerwy celowej (na prośbę szkolnej pedagog) w wysokości 1000 pln na półrocze, która służyć będzie zabezpieczeniu doraźnych potrzeb uczniów w trudnej sytuacji. To rozwiązanie zastępuje niegdysiejszą „złotówkę na dziecko”, ale kwotę ustalono na złotówkę na półrocze. Różnica między liczbą uczniów, a ustaloną sumą pokryta zostanie ze środków Rady. Skarbnicy zostaną poproszeni o przelanie środków zbiorczo na konto Rady. Rada podjęła także decyzję o kontynuowaniu udziału w akcji „Talenciaki”, w porozumieniu ze Szkołą. Ustalono również, że wkrótce przedstawione zostaną propozycje zmiany Regulaminu. Omówiony został pomysł „Szkolnego Budżetu Obywatelskiego”, w ramach którego uczniowie zgłaszaliby swoje pomysły, jednak z uwagi na źródło sfinansowania sprawa pozostaje w rozpoznaniu.

     Ponadto omówione zostały możliwości alternatywnych form zbierania środków na działanie Rady; uczniowski wymienialnik książkowy, zaproponowany przez bibliotekę szkolną oraz propozycja Szlachetnej Paczki w wymiarze wewnątrzszkolnym. Przewodniczący poinformował o wyznaczeniu miejsca do przechowywania dokumentacji Rady na terenie szkoły. I w końcu last but not least – realizacja pilotażowego programu szafek ma się zakończyć w bieżącym półroczu.

     Protokół z posiedzenia będzie dostępny niebawem.

admin


Czwartek, 5.10.2023

       Podczas dzisiejszego spotkania Prezydium Rady Rodziców z przedstawicielami grona pedagogicznego (uff, ale długa fraza) omówione zostały pomysły na współpracę, wspólne akcje i potrzeby w roku szkolnym 2023/2024, o których będziemy pisać i organizować je w nieodległej przyszłości. I jest to zupełnie nowe spojrzenie na te same sprawy!

       We wtorek 10 października o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie RR. Wszystkich zainteresowanych naszą działalnością zapraszamy!

       Przy okazji przekazujemy informację od p. Oli Mierzwińskiej o nowej akcji Szkolnego Klubu Wolontariatu. O szczegółach można przeczytać tutaj.


admin


Piątek, 22.09.2023

     Szanowni Państwo, podczas inauguracyjnego spotkania Rady Rodziców w bieżącym roku szkolnym (20.09.2023) złożone i przyjęte zostało rozliczenie finansowe za rok ubiegły. Następnie odbyły się wybory do Prezydium oraz na stanowisko Przewodniczącego, przyjęto też skład Komisji Rewizyjnej. Skład Rady Rodziców znajduje się w zakładce: http://rr51.giszowiec.pl/zarzad/ Protokoły pozostają w opracowaniu. Rozliczenie finansowe zostanie opublikowane wkrótce. Podjęte zostały m. in. uchwały: o utrzymaniu wysokości składki na tonery, przyjęciu programu wychowawczo-profilaktycznego oraz zatwierdzeniu dni wolnych od zajęć dydaktycznych.

      Uczestnikiem posiedzenia była Dyrektor Bożena Czarnynoga, która odpowiadała na pytania związane z bieżącą działalnością szkoły (remont kuchni, podmioty obsługujące wykonanie fotografii klasowych, pilotażowy program szafek dla klas siódmych – jesteśmy na etapie pomiarów; czy suszarki basenowe – wg bieżącej informacji Urząd Miasta zaplanował na to środki w budżecie na rok 2024/2025). Warto pamiętać, że od projektu budżetu, do jego uchwalenia droga daleka.

      Ustalono również, że przeglądu i zmian wymaga Regulamin RR, który zawiera błędne zapisy redakcyjne, a w innych punktach wymaga doprecyzowania lub korekt merytorycznych.

admin


Czwartek, 07.09.2023

Zapraszam na pierwsze spotkanie Rady Rodziców w roku szkolnym 2023/2024, które odbędzie się 20 września (środa), o godzinie 17.00. Z uwagi na remont jadalni zebranie zorganizowane będzie w auli. Data i godzina potwierdzone dziś w rozmowie z p. dyrektor ZSP nr 13. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych działalnością Rady.

BTW, liczę że w tym roku szkolnym będziemy mieli do przekazania Państwu duuużo więcej treści, niż w ubiegłym. 😉 

admin


Poniedziałek, 26.09.2022

Uchwałą Rady Rodziców z 19.09.2022 zmianie uległa wysokość składki na tonery. Szczegóły znajdą Państwo tutaj.

Rada Rodziców SP51


Środa, 21.09.2022

O Ś W I A D C Z E N I E

Szanowni Państwo, w związku z przesłaną za pośrednictwem Vulcana informacją, jakoby nie została uregulowana roczna opłata, za pomocą której Rada Rodziców SP51 wspiera adopcję na odległość Abigail Shiyali z Zambii Chilangi, informuję że Rada Rodziców dokonała takiej wpłaty w grudniu 2021r., zapewniając tym sposobem edukację Abigail od stycznia 2022r. do grudnia 2022r.
W sprawie dalszego finansowania edukacji dziewczynki decyzję Rada Rodziców podejmie w listopadzie 2022r. Opłata roczna wynosi 200$ i do tej pory była finansowana z komitetu rodzicielskiego, czyli wpłat rodziców.

Potwierdzenie przelewu znajdą Państwo tutaj.


W imieniu Przewodniczącej RR SP51 w roku szkolnym 2021/2022, Marii Ryś

admin

 


Czwartek, 06.09.2022

Zapraszamy na pierwsze spotkanie Rady Rodziców w roku szkolnym 2022/2023, które odbędzie się 19 września, o godzinie 17.00, w szkolnej stołówce.

Z pozdrowieniami,

Prezydium Rady Rodziców


Poniedziałek, 14.03.2022

Szanowni Rodzice! 

W załączeniu nowa lista zbiórki, która cały czas trwa w naszej szkole. Ogromna prośba, aby przynoszone kolorowanki nie były częściowo wypełnione. Lepiej przynieść jedną, ale nową. Tymczasem w związku z sytuacją na Ukrainie naukę w naszej szkole podjęło już kilkoro dzieci z Ukrainy.  Przygotowany został słowniczek z podstawowymi zwrotami po ukraińsku (do pobrania tutaj – gdyby link okazał się po czasie nieaktywny, proszę o kontakt: przemyslaw.ciok@gazeta.pl), a dyrektor ZSP drukuje materiały, aby było łatwiej z nich skorzystać.                                                                                                                                                            

W załącznikach jest także namiar na magazyn, do którego szkoła dostarcza zebrane rzeczy i z którego każda potrzebująca osoba może skorzystać. Miejsce działa jak sklep (oczywiście darmowy), jest nawet przymierzalnia. Można otrzymać ubrania, chemię, jedzenie, jest również kilkoro wolontariuszy w ramach obsługi. 

Życzę Państwu dużo zdrowia, sił i wytrwałości w tym trudnym czasie. Pamiętajmy, że nasze wsparcie ma ogromną wartość i jest bardzo ważne dla wszystkich obywateli Ukrainy. Dziękuję za wszelką dotychczasową pomoc i zaangażowanie. 

Maria Ryś

 

Uprzejmie przypominam, że najbliższe zebranie przedstawicieli Rady Rodziców zaplanowane jest na 25 kwietnia 2022, godz. 17:00

 


Czwartek, 2 grudnia 2021
Szanowni Rodzice,
 
w załączeniu przedstawiam skrót najważniejszych informacji dotyczących „Szlachetnej Paczki”. O przystąpieniu do akcji i jej szczegółach zdecydowaliśmy podczas spotkania Rady 22 listopada. Ponieważ nie wniesiono zastrzeżeń gromadziliśmy środki finansowe na zabezpieczenie trzech celów (wpłaty od całego zespołu klasowego, po 3 zł od ucznia) oraz rzeczy wg załączonej listy. Wpłaty zbierane były do końca listopada na konto Rady Rodziców nr 24 1240 1330 1111 0010 9959 4067 z dopiskiem w tytule: Szlachetna paczka, klasa…
 
Pozostałe drobne rzeczy według listy z załącznika proszę przynosić do szkoły (portiernia klas młodszych, portiernia klas starszych lub sala 212) ze wskazaniem na klasę. Jeśli w klasie znajdzie się rodzic, który ma dostęp do zakupu w korzystnej cenie brykietu, kuchenki, piecyka lub innych artykułów, dajcie proszę znać. Pakowanie wszystkich prezentów odbędzie się w dniach 7-9 grudnia, natomiast 12 grudnia zawozimy wszystko do punktu SP. 
 
Z wyrazami szacunku, 
Maria Ryś

Piątek, 26 listopada 2021

Harmonogram spotkań Rady w roku szkolnym 2021/2022:

 • 22.11.2021
 • 31.01.2022
 • 25.04.2022
 • 20.06.2022 

 

Z pozdrowieniami,

Maria Ryś


Piątek, 15 października 2021

Do zapoznania kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Najbliższe zebranie Rady Rodziców odbędzie się 22 listopada 2021r. o godz. 17:00.


Czwartek, 14 października 2021


Niedziela, 20 września 2020

Szanowni Rodzice, 

ze względu na sytuację związaną z koronawirusem bardzo dużo akcji społecznych zostało odwołanych. 

W maju br. w naszej szkole zaplanowany był dzień dawcy szpiku kostnego. Niestety wydarzenie nie mogło się odbyć. 

W imieniu koordynatora p. Janiny Seweryn zachęcam do rejestracji w bazie fundacji DKMS.

Zostając dawcą komórek macierzystych dajesz choremu najcenniejszy dar – szansę by żyć.

Poniżej link do rejestracji: zostań dawcą.

Z wyrazami szacunku,
Maria Ryś


Poniedziałek, 6 września 2021

Szanowni Rodzice,

w roku szkolnym 2021/2022 szkoła nie organizuje grupowego ubezpieczenia dla uczniów. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest dobrowolne.

Szczegółowe wyjaśnienie znajduje się na stronie kuratorium na stronie kuratorium.

Osobom zainteresowanym kontynuacją ubezpieczenia z ubiegłego roku szkolnego proponuję kontakt telefoniczny 664 388 378, 32 615 17 51 lub za pośrednictwem e-mail biuro@rams2.pl.

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś                                  


Sobota, 25 lipca 2020

Drodzy rodzice,
0d dnia  1 lipca 2020 r. do wpłat na komitet rodzicielski oraz tonery obowiązuje nowy numer rachunku bankowego:

24 1240 1330 1111 0010 9959 4067

Bank prowadzący rachunek to PKO SA Oddział w Katowicach I ul. Chorzowska 1


Z wyrazami szacunku
Maria Ryś
tel. 734 404 979

 


Niedziela, 23 lutego 2020

Informacja dla rodziców w sprawie opieki stomatologicznej. ZSP nr 13 w Katowicach informuje, że zawarte zostało porozumienie dot. opieki stomatologicznej nad uczniami, realizatorem której będzie Centrum Medyczne Tommed sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ul. Fredry 22.

Zakres opieki obejmuje:

1.świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia,

2.profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19. roku życia – określonego w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w części dotyczącej wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, z wyłączeniem świadczeń ortodoncji (katalog świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego został określony w treści rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013r. (Dz.U.z 2019r.poz.1199 ze zm.).

Mają Państwo prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec objęcia Państwa dzieci opieką. Sprzeciw skierowany być powinien bezpośrednio do świadczeniodawcy Centrum Medyczne Tommed sp. z o.o. Powyższy podmiot w związku z realizacją zapisów porozumienia na udzielenie świadczeń zdrowotnych będzie Administratorem Danych Osobowych przekazanych mu przez Szkołę/Zespół. Powyższy podmiot powinien spełnić wobec Państwa obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych wynikający z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

W oparciu o art. 7 ust. 4 ustawy z dnia z dnia 12 kwietna 2019 r. „o opiece zdrowotnej nad uczniami” opieka stomatologiczna w zakresie świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia oraz świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia udzielane w dentobusie wymaga zgody rodziców albo pełnoletnich uczniów uzyskanej przez Świadczeniodawcę każdorazowo przed udzieleniem świadczenia zdrowotnego. Wzór zgody stanowi załącznik.

Ponadto informujemy, że świadczenia ogólnostomatologiczne przeprowadzane są nieodpłatnie w Centrum Medycznym Tommed w godzinach pozalekcyjnych w obecności rodziców ucznia, w terminie ustalonym indywidualnie przez powyższych z podmiotem wykonującym działalność leczniczą, na podstawie wskazań lekarskich, przekazanych w trakcie wizyty profilaktycznej (kartoteka ucznia).

Prezydium Rady Rodziców


Sobota, 28 września 2019
 
Witam serdecznie
 
W załączniku przesyłam
 
1) Komunikat dotyczący wpłat na komitet rodzicielski, przypominam najbliższy dyżur skarbnika Rady Rodziców
 
30.09.2019 7:30-8:30

2) Informację dotyczącą wydarzenia sportowego ” Bieg zdrowego nastolatka”

Prośba

Jeśli zalegają Państwu zabawki (np. lalki, domki dla lalek, samochody, kuchnie, pacynki na palce, klocki, zestawy garnków do zabawy, namiot dziecięce, przybory kuchenne, kolejki drewniane, kasy sklepowe, tunele dziecięce, kosz z zakupami itp. ) to jest możliwość przekazania ich do grup przedszkolnych sala 29. Prośba, aby były kompletne i niepołamane. 

Maskotek i puzzli mają bardzo dużo, tego nie potrzebują.

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś

734 404 404


 
Piątek, 21 czerwca 2019
 
OGŁOSZENIE DLA FIRM UBEZPIECZENIOWYCH
Oferty ubezpieczenia uczniów i młodzieży na rok szkolny 2019/2020,  prosimy składać w sekretariacie szkoły, w zamkniętej i  opisanej kopercie, do dnia 15 sierpnia 2019 roku.
 
Sekretariat  czynny od godziny 8:30 – 16:00.
 
Z wyrazami szacunku
Maria Ryś

Czwartek, 4 kwietnia 2019

Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).

Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia (3).

W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.

Zapewnienie opieki (4) odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno‐wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

Jeżeli rodzic został powiadomiony o strajku, wówczas ma prawo do informacji o sposobie zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w tym czasie.

Rodzic, jeśli nie otrzyma komunikatu od dyrektora szkoły lub przedszkola, że nauczyciele przystępują do strajku, bez obaw może przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie może spotkać się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka do placówki oświatowej.

Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a placówka nie zapewnia opieki dziecku na czas strajku, powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego (5) oraz kuratora oświaty (6).

 1. Art. 68 ust. 1 pkt 6 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).

 2. Art. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r. poz. 967, z późn. zm.).

 3. § 18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).

 4. Art. 44 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U. z 2017 r. poz. 1611), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2017 r. poz. 703) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 204).

 5. Art. 10 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).

 6. Art. 51 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).

Z poważaniem
Maria Ryś
________________________________________________________________
Szanowni Państwo !!!
 
Już w najbliższą niedzielę 18 listopada 2018 od godz. 11:00 do 20:00
  w Miejskim Domu Kultury w Katowicach – Giszowcu Plac pod Lipami (giszowiecki park)  odbędzie się impreza charytatywna “Kulinarne Serce dla OREW”. Cały  dochód zostanie przeznaczony na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Katowicach – Giszowcu przy ul. Gościnnej, który  działa na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych z  niepełnosprawnością intelektualną, często sprzężoną  z innymi kalectwami i schorzeniami oraz  głębokim uszkodzeniem centralnego układu nerwowego.
 
W tym dniu będą z nami : Top chefowie, Marcin Wyrostek, Phfng, The Party Is Over, Todo Art Trio, konkursy, aukcje, pokazy tańca, pyszne jedzenie, kącik dla dzieci i wiele, wiele innych!
 

Nie jedzcie niedzielnego obiadu w domu, otwórzcie brzuchy i portfele i wpadnijcie do MDK-u! 

 
 
https://tvs.pl/wp-content/uploads/2018/11/plakat.jpg
 
 
Zapraszam w imieniu organizatorów
Maria Ryś

sobota 3 listopad 2018 r.
Komunikat!
Zapraszam serdecznie na najbliższe zebranie Rady Rodziców, które odbędzie 26 listopada o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej. Będziemy wówczas omawiać nowy regulamin naszej Rady, w związku z czym zachęcam do zapoznania się z tekstem projektu, zamieszczonym w zakładce „Nowy regulamin Rady Rodziców – projekt”.
Z poważaniem
Maria Ryś
 

 
poniedziałek 29 październik 2018 r.
 
Witam serdecznie
 
Ważna informacja do przekazania Rodzicom w Państwa zespołach klasowych
 
Bardzo proszę w imieniu Pani Dyrektor o sprawdzanie głów swoich dzieci. Powroty po wakacjach niestety skutkują pojawieniem się przypadków wszawicy. Proszę bądźcie czujni i jeżeli zdarzą się przypadki w klasach zgłaszajcie do mnie, bądź do Dyrekcji.
 
 
W załączniku przesyłam
1) REGULAMIN RADY RODZICÓW 2018 – przymierzamy się do jego uchwalenia w dniu 26 listopada – uwagi proszę zgłaszać do 15 listopada
2) zestawienie wydatków przez miasto na awarie i remonty
3) plan działań samorządu uczniowskiego

 
Dyskoteka dla klas starszych IV – gim planowana jest na 22 listopada 2018 roku od godziny 17:00 – 19:00. Bardzo proszę chętnych rodziców o zgłoszenie się do pomocy przy organizacji i czuwaniu nad bezpieczeństwem dzieci podczas trwania imprezy. 
 
Z wyrazami szacunku
Maria Ryś
TEL 734 404 979

czwartek 27 września 2018 r.

Terminy zebrań Przedstawicieli Rady Rodziców w roku szkolnym 2018/2019

1. 26 listopad 2018 roku godzina 17:00
2. 04 luty 2019 roku godzina 17:00
3. 01 kwiecień 2019 roku godziny 17:00
4. 17 czerwiec 2019 roku godzina 16:30 ( przed zebraniami w klasach)

Spotkania planowane są w sali konferencyjnej.
Z przyczyn niezależnych podane terminy mogą ulec zmianie.

Z poważaniem

Maria Ryś


poniedziałek 24 września 2018 r. 

KOMUNIKAT RADY RODZICÓW dotyczący wpłat składek na:

Komitet Rodzicielski składka dobrowolna zgodnie z deklaracją rodzica ucznia,

Tonery 7 zł od ucznia na cały rok szkolny regulowane przez skarbnika w całości od całej klasy (zgodnie z uchwałą RR)

Ubezpieczenie 36 zł, dobrowolne, płatne do 25 września 2018 roku, wpłacane przez skarbników klas w całości od klasy

Uprzejmie informujemy, iż wpłaty składek na Komitet Rodzicielski, tonery oraz ubezpieczenie można dokonywać na Rachunek Bankowy lub gotówką w szkole.

1. Wpłaty przelewem należy realizować na konto w Banku Pocztowym nr:

49 1320 1465 7550 0403 2000 0001

 

W tytule należy zaznaczyć, od której klasy jest to wpłata i szczegółowo opisać jaką kwotę przelano na tonery, a jaką na komitet.

2. Wpłaty za ubezpieczenie należy realizować na konto w Banku Pocztowym nr :

22 1320 1465 7550 0403 2000 0002

3. Wpłaty gotówkowe w szkole przyjmujemy w pok. nr 165.

Najbliższy termin to:

25.09.2018 7:45-8:30

Uwaga: Przy wpłatach zbiorczych na komitet rodzicielski, ubezpieczenie należy dołączyć listę wpłat z podaniem klasy, imienia i nazwiska dziecka oraz wpłaconą kwotą. W przypadku wpłaty składki na rachunek bankowy taką listę należy dostarczyć e-mailem na adres maria.rys@op.pl lub do pok. nr 165.

STRONA INTERNETOWA Z NR KONTA www.rr51.giszowiec.pl

W razie braku możliwości załatwienia spraw w w/w terminach istnieje możliwość ustalenia indywidualnego spotkania z p. Marią Ryś pod nr telefonu 734 404 979


 
piątek 14 września 2018 r.

Ważna informacja – nowe numery bankowe!

Witam serdecznie w nowym roku szkolnym! Przekazuję ważną informację, dotyczącą nowych numerów bankowych. Od tej pory proszę o dokonywanie wpłat na następujące rachunki bankowe:

Wpłaty na Komitet Rodzicielski

49 1320 1465 7550 0403 2000 0001

_____________________________________________________________________

Ubezpieczenie

22 1320 1465 7550 0403 2000 0002

 
Z poważaniem
Maria Ryś
 
 
 
 
środa 13 czerwca 2018 r.

KOMUNIKAT !!!

ZEBRANIE PRZEDSTAWICIELI RADY RODZICÓW WSZYSTKICH KLAS

18.06.2018, tj. PONIEDZIAŁEK, GODZ. 17:00

SALA KONFERENCYJNA

MARIA RYŚ TEL.  734 404 979

 
wtorek 17 kwietnia 2018 r.
 
Witam serdecznie!
Zwracam się z uprzejmą prośbą do Wszystkich Rodziców o wsparcie organizowanego „Dnia Otwartego i Święta Szkoły” w formie upieczenia ciasta. Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia 2018 w budynku naszej placówki. Będzie to impreza otwarta dla wszystkich uczniów i rodziców. Czekam na deklarację do dnia 17.04.2018. Listę chętnych (imię, nazwisko oraz telefon lub mail) proszę o przesłanie na moją  skrzynkę pocztową lub telefonicznie. Jeżeli uda się zmobilizować do podzielenia się zdolnościami kulinarnymi  jednego rodzica z klasy, to w zupełności wystarczy. Z góry dziękuję za Wasze dobre serce i pomoc  w tym przedsięwzięciu!
Korzystając z okazji przypominam, iż najbliższe zebranie przedstawicieli Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia 2018 roku o godzinie 17:OO w sali konferencyjnej.
Z wyrazami szacunku
Maria Ryś
tel. 734 404 979 

środa 17 stycznia 2018 r.

Witam serdecznie

Najbliższe zebranie przedstawicieli Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 22 stycznia 2018 roku o godzinie 17:OO w sali konferencyjnej.

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś

środa 17 stycznia 2018 r.

Dzień dobry

Poniżej przesyłam informację otrzymaną od Pani Małgorzaty Glenc.

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś

W IMIENIU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO CHCIAŁAM GORĄCO PODZIĘKOWAĆ ZA UMOŻLIWIENIE PRZEPROWADZENIA W NASZEJ SZKOLE AKCJI „SZLACHETNA PACZKA”.

Wybraliśmy rodzinę z czwórką dzieci w trudnej sytuacji finansowej z Katowic.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY ZECHCIELI POMÓC,

ODDALI SWOJE RZECZY, PIENIĄDZE, SWÓJ CZAS, SWOJE SERCE…

Uczniowie i rodzice z każdej klasy i całe klasy przynosili produkty potrzebne rodzinie: ubrania, jedzenie, pościel, kosmetyki, opakowania, środki czystości, a także zabawki i sprzęt sportowy! 

UDAŁO NAM SIĘ PRZYGOTOWAĆ 39 PACZEK O WARTOŚCI OKOŁO 5000 ZŁ! W TYM NOWA PRALKA!

W dniu finału dużą grupą: uczniowie, rodzice i nauczyciel spakowaliśmy prezenty i pojechaliśmy do punktu zbornego. Zostaliśmy tam miło przyjęci. Po kilku dniach nadeszła relacja wolontariusza z wręczania prezentów, którą poniżej przytaczamy.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję WSZYSTKIM! Chciałam również dodatkowo podziękować tym z Państwa, których miałam okazję bliżej poznać podczas wspólnego przekazania PACZKI: Pani Marii Ryś (także za organizację wielu spraw), Państwu Skawińskim, Panu Więczyckiemu oraz naszej niesamowitej młodzieży!


Małgorzata Glenc, opiekun Samorządu Uczniowskiego

 
 
W dniu 2017-12-19 23:16:17 użytkownik Małgorzata Glenc <maglenc@wp.pl> napisał:

Dnia Wtorek, 12 Grudnia 2017 20:18 Szlachetna Paczka <info@szlachetnapaczka.pl> napisał(a)

Szlachetna Paczka
Drogi Darczyńco,

 

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina (oznaczona numerem SLA-3223-562894), wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Wszyscy się bardzo cieszyli, nie potrafili okazać jak bardzo są wdzięczni. Dzieci nie wiedziały, którą paczkę rozpakowywać pierwszą, bo było ich tak dużo. Cieszyli się z każdej rozpakowanej paczki. Szymon bardzo się cieszył ze stroju piłkarskiego i korków. Chwycił je do ręki i krzyknął „Mama mam korki!”. Ewelinka zobaczywszy wrotki chciała od razu je założyć, bardzo się jej podobały. Ola dojrzała pośród pudełek swoją nową lalkę – od tej pory nie było mowy o rozstaniu chociaż na chwilę dziewczynki i lalki. Wiktoria zakochała się w swoim nowym pamiętniku. Pani Jadwiga nie wiedziała co powiedzieć, jak podziękować. Zabrakło jej słów i z wrażenia złapała się za głowę.
Co chce przekazać wolontariusz?
Bardzo dziękuje za współpracę, bardzo dobrze mi się z Państwem współpracowało. Jestem szczęśliwy z tego powodu, że są ludzie, którzy chcą w ten sposób pomagać. Dziękuję za świąteczne opakowanie paczki, dzięki temu rodzina mogła poczuć się wyjątkowo. Serdecznie zapraszam do następnej edycji Szlachetnej Paczki. Życzę Państwu wspaniałych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
„Jesteśmy bardzo wdzięczni i nie potrafimy wyrazić słów podziękowania za tak dużą pomoc, paczek jest bardzo dużo. Bardzo się cieszymy i dziękujemy”
Chcemy się rozwijać i docierać z mądrą pomocą do kolejnych rodzin. Też tego chcesz? Sprawdź co możesz zrobić! >> LINK << 

 

Dziękujemy!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

P.S.: W załączniku e-maila znajdziesz imienny certyfikat z podziękowaniem za udział w programie.

Szlachetna Paczka
Wpłać na paczkę Kup indeks
 
 
 
 
 
sobota 23 grudnia 2017 r.
 
Z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia
pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Niech nadchodzące Święta będą dla Państwa
niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

Życzę, aby odbyły się w spokoju, radości wśród Rodziny, Przyjaciół
oraz wszystkich Bliskich dla Państwa osób.

Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzę dużo zdrowia i szczęścia.
Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełnią się te najskrytsze marzenia.Maria Ryś
 
poniedziałek 20 listopada 2017 r.
 

Dzień dobryNajbliższe zebranie przedstawicieli Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 27 listopada 2017 roku o godzinie 17:OO w sali konferencyjnej.
Z wyrazami szacunkuMaria Ryś

 
 
środa 4 października 2017 r.
 

Dzień dobry,Podsumowanie analizy deklaracji udziału w zielonej szkole:łącznie chętnych jest  106 rodziców, 57 rodziców nie chce posłać dzieci na zieloną szkołę, 29 rodziców nie określiło stanowiska. Informację przekazuję również do Dyrekcji szkoły. Z wyrazami szacunkuMaria Ryś

 
 
środa 4 października 2017 r.
 

KASZTANOBRANIE!Dzień dobry, Informuję, że kasztany zbieramy. Miejsce składowania znajdować się będzie przy wejściu do szatni klas starszych, gdzie specjalnie w tym celu będą przygotowane pudełka kartonowe.Z wyrazami szacunkuMaria Ryś

 
 
 
poniedziałek 2 października 2017 r.
 

Witam serdecznie!1. Z przyjemnością informuję, że zgłoszony projekt w budżecie obywatelskim L/12/17/2017
Odnowienie skwerku dla dzieci i młodzieży „kreatywny kącik” przy Szkole Podstawowej nr 51 w Katowicach Giszowcu (ul. Przyjazna 7a), 718 głosów (13.25%), koszt: 205 000 zł 
uzyskał wymaganą ilość głosów i będzie przeznaczony do realizacji w 2018 roku. 2. Zachęcam również wszystkich do oddawania głosu na naszą szkołę w konkursie „Wzorowa łazienka”. Konkurs trwa do 30.11.2017. Codziennie można oddać 1 głos, a paragon za Domestos to dodatkowe punkty. Proszę, agitujcie wśród znajomych i gdzie się tylko da. Zobaczymy co z tego wyjdzie.https://www.wzorowalazienka.pl/galeria/105413. Znalazłam punkt skupu kasztanów (po 0,35 gr), jeszcze tylko czekam na ostateczną decyzję szkoły. Z wyrazami szacunkuMaria Ryś

 
 

czwartek 21 września 2017 r.

Dzień dobry

Przekazuję informacje odpowiadające na pytania z ostatniego spotkania przedstawicieli Rodziców

 1. O zmianach  w Przedmiotowym Systemie Oceniania decyduje tylko Rada Pedagogiczna. W tej kwestii bardzo proszę kierować zapytania do Wychowawców i Dyrektora Szkoły.

 2. Stojaki na rowery przewidziane są przy wejściu do klas starszych.

 Ponadto informuję:

Dyżur skarbnika RR odbędzie się 29.09.2017 roku od godziny 7:45- 8:30 pok. 165

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś

 
 
środa 13 września 2017 r.
 

Witam serdecznie!

Uprzejmie proszę o pozostanie przedstawicieli klas trzecich po zebraniu Rady Rodziców 18.09.2017 na spotkanie w sprawie zielonej szkoły.

Dodatkowo przekazuję ważną informację o ubezpieczeniu sportowym:

W roku szkolnym 2017/2018 nie ma potrzeby dodatkowo ubezpieczać sportowców, ochronę mają w ubezpieczeniu podstawowym za 35 zł. Szczegóły podane zostały w zakładce o ubezpieczeniu szkolnym.

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś

 
 
 
czwartek 7 września 2017 r.

WITAJ SZKOŁO!!!

Witajcie Drodzy Rodzice! Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Nowy tym bardziej, że mamy wprowadzoną reformę oświaty. Przy tej okazji przekazuję Państwu broszurę Ministerstwa Edukacji Narodowej, w której przedstawione są zasady reformy, oraz różne aspekty funkcjonowania szkół. Życzę Wszystkim Państwu oraz Państwa Drogim Pociechom dobrego, wspaniałego roku szkolnego!!!

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś

 

P.S. Zapraszam również do zapoznania się z warunkami ubezpieczenia szkolnego (w zakładce).

 

 
 
 
 
 
poniedziałek 7 lipca 2017 r.

WAŻNY KOMUNIKAT

Witam serdecznie

W imieniu własnym pragnę z całego serca podziękować za współpracę w roku szkolnym 2016/2017. Pomimo swoich codziennych obowiązków wygospodarowaliście czas, aby aktywnie działać i wspierać inicjatywy realizowane na rzecz wszystkich uczniów. Szczególne podziękowania składam rodzicom, którzy nie tylko uczestniczyli w życiu klasy i zebraniach Przedstawicieli Rady Rodziców, ale również angażowali się w pracę Prezydium Rady Rodziców, Komisji Rewizyjnej oraz pomagali przy organizacji wielu przedsięwzięć, tj. spotkań z ciekawymi ludźmi, Akcji 1%, Mikołaja, Dnia Dziecka, dyskotek i zabaw dla uczniów, kiermaszów szkolnych oraz w trakcie imprezy Powitanie Lata, a także w wielu innych działaniach, które w ciągu ubiegłego roku się odbywały. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy podarowali upieczone ciasta, owoce, soki, maskotki, książki, które ubogacały organizowane kiermasze i imprezy. Dziękuję za reagowanie na potrzeby szkoły, które przede wszystkim służą naszym dzieciom w świetlicach oraz klasach. Skarbnikom klas dziękuję za wytrwałe zbieranie wpłat od rodziców. Dziękuję za każdy dar serca i dobre słowo, na które zawsze mogłam liczyć. Dla mnie to ogromny zaszczyt współpracować z tak wspaniałymi rodzicami i wierzę, że w nowym roku szkolnym z nowym zapałem zechcecie działać i czynić wszystko, aby dzieci w jak najlepszych warunkach mogły  kształcić się i rozwijać swoje umiejętności.

 „Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić żadnymi pieniędzmi, tylko radością, pamięcią i słowem: DZIĘKUJĘ !”

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś

P.s. W zakładce zamieściliśmy aktualne rozliczenie finansowe Komitetu Rodzicielskiego.
 
 
 
 
poniedziałek 26 czerwca 2017 r.

Drodzy Rodzice!

Bardzo serdecznie dziękuję za Państwa pomoc i zaangażowanie w tak licznych działaniach prowadzonych w ciągu całego roku szkolnego. Życzę dla Wszystkich Państwa i dla Państwa Rodzin wspaniałych, pełnych Słońca i udanych Wakacji, niech to będzie czas pełen radości, odpoczynku.

Serdecznie pozdrawiam:)

Maria Ryś

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
czwartek 1 czerwca 2017 r.
 

KOMUNIKAT !!!

ZEBRANIE RADY RODZICÓW PLANOWANE JEST NA 05.06.2017

TJ. PONIEDZIAŁEK GODZ. 17:00 STOŁÓWKA

MARIA RYŚ TEL.  600 426 487

 
 
wtorek 23 maja 2017 r.

List z Ministerstwa Edukacji Narodowej

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z listem z Ministerstwa Edukacji Narodowej, adresowanym do P.T. Rodziców, Opiekunów Uczniów. List ten dotyczy wprowadzanej reformy edukacji. List można pobrać w formacie pdf List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców.

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś

 
 wtorek 23 maja 2017 r.

Dzień Dziecka na Giszowcu!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w festynie z okazji Dnia Dziecka, organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Katowicach – Giszowcu. Impreza zatytułowana jest „Bajtle na pokład” i odbędzie się w czwartek 1 czerwca w naszym Giszowieckim Parku. Zachęcamy do zapoznania się z programem tak wyczekiwanego przez naszych Milusińskich Dnia Dziecka. Mapę tego wspaniałego rejsu 🙂 można również pobrać w wersji pdf tutaj.

 
 

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś

 
 
 
poniedziałek 8 maja 2017 r.

Komunikat dla skarbników klasowych

Uprzejmie proszę rodziców pełniących funkcję skarbników klasowych o rozliczenie wszystkich zebranych, a jeszcze nie wpłaconych składek na komitet rodzicielski do dnia 11 maja 2017 roku – przelewem lub na dyżurze skarbnika Rady Rodziców. Po tym terminie indywidualnie do każdego rodzica, który nie dokonał zadeklarowanej płatności, skierujemy pismo z prośbą o uregulowanie.

Najbliższy dyżur skarbnika Rady Rodziców:

11 maj 2017 (czwartek)
7:45-8:20 oraz godzina popołudniowa 16:15 – 16:45.

 

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś

 
 
 
Niedziela 30 kwietnia 2017 r.

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w konsultacjach społecznych, adresowanych do mieszkańców Katowic. Konsultacje dotyczą wejścia miasta Katowice w skład związku metropolitalnego w województwie śląskim. Bliższych informacji można zasięgnąć poprzez pobranie poniższego pliku:
 
 
Zachęcamy również do odwiedzenia strony www: konsultacje.katowice.eu
 
Z wyrazami szacunku:
Maria Ryś
 
środa 19 kwietnia 2017 r.

W Oktawie wspaniałych Świąt Wielkanocnych, 
życzenia wiary, nadziei i miłości,
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja

składa Maria Ryś

 
 

Bieżące informacje:

 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 51 w Katowicach zaprasza do składania oferty ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży  na  rok szkolny 2017/2018. Termin składnia ofert do dnia 31 maja 2017 roku w sekretariacie szkoły w kopertach zamkniętych.

 

Zachęcamy do zapoznania się z uaktualnioną listą wydarzeń, imprez szkolnych, które zostały dofinansowane dzięki Państwa wpłatom na Konto Rady Rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy!  Podsumowanie IX-II-1

 

Z wyrazami szacunku:

Maria Ryś

 
 
piątek 24 marca 2017 r.

WAŻNE WIADOMOŚCI Z ŻYCIA SZKOŁY!

1. Ważny komunikat!!!

Najbliższe zebranie Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 27 marca 2017 roku o godzinie 17:OO na stołówce.

Przed lub po zebraniu będzie możliwość dokonania  wpłat  na komitet rodzicielski oraz tonery u skarbnika Rady Rodziców.

Dyżur skarbnika Rady Rodziców 31 marzec 2017 tj. piątek od godziny 7:50-8:30 pok. 165

Z wyrazami szacunku:

Maria Ryś

2. KOMUNIKAT RADY RODZICÓW dotyczący wpłat składek na Komitet Rodzicielski, tonery.

Uprzejmie informujemy, iż wpłaty składek na Komitet Rodzicielski oraz tonery można dokonywać na Rachunek Bankowy lub gotówką w szkole.

 1. Wpłaty przelewem  należy dokonywać na konto w ING Bank Śląski nr:

             53 1050 1214 1000 0090 7057 9249

W tytule należy zaznaczyć, od której Klasy jest to wpłata i szczegółowo opisać jaką kwotę przelano na tonery, a jaką na komitet.

 1. Wpłaty gotówkowe w szkole przyjmujemy w pok. nr 165. Najbliższy termin to:

      31.03.2017

    07:50-08:30

Uwaga: Przy wpłatach na Komitet Rodzicielski należy dołączyć listę wpłat z podaniem klasy, imienia i nazwiska dziecka oraz wpłaconą kwotę. W przypadku wpłaty składki na Rachunek Bankowy taką listę należy dostarczyć do pok. nr 165 lub e-mailem maria.rys@op.pl

STRONA INTERNETOWA Z NR KONTA

www.rr51.giszowiec.pl

W razie braku możliwości załatwienia spraw w w/w terminach istnieje możliwość ustalenia indywidualnego spotkania nr telefonu 600 426 487.

 

3. KONKURS SZKOLNYCH STOŁÓWEK!

 
Kochani rodzice
 
Kto jeszcze nie włączył się do głosowania to serdecznie zapraszam. Konkurs bardzo ciekawy, gdyż główna nagroda to remont naszej stołówki (szczegóły poniżej). Głos trzeba oddać codziennie, aż do 31 maja. Proszę Was o wsparcie i zaangażowanie jak największej ilości osób.
 
Z wyrazami szacunku
Maria Ryś
 
 
Wiadomość od Pani Joanny Szulc:

Szanowni Państwo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 51 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. FRYDERYKA CHOPINA

bierze udział w konkursie z DELMĄ. Główna wygrana to remont stołówki.

Konkurujemy z wieloma szkołami, dlatego prosimy Państwa o pomoc i głosy, które można oddać na stronie http://www.extrastolowki.pl/#glosuj, oprócz tego każde zakupione opakowanie Delmy i wpisanie nr paragonu – to 10 głosów więcej.

Dorośli glosują dzieci zyskują. Trzymamy kciuki

Joanna Szulc st. intendent SP-51

tel. 32 351-20-76

 
 
 
 
 
poniedziałek 6 marca 2017 r.
 

BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT

 

Szanowni przedstawiciele rodziców

 

Zapraszam do udziału w spotkaniu w sprawie ustaleń związanych z siecią szkół, które odbędzie się w dniu 07.03.2017 roku (tj. wtorek) o godzinie 16:00 w naszej szkole na auli. Temat bardzo ważny.

 

Zapraszam i z góry przepraszam, że tak późno informuję, ale dopiero w dniu dzisiejszym ostatecznie spotkanie zostało potwierdzone.

 

 

Z wyrazami szacunku

Maria Ryś

niedziela 29 stycznia 2017 r.

ROZLICZENIE FINANSOWE KOMITETU RODZICIELSKIEGO. AKCJA 1 % DLA MOJEJ SZKOŁY!

Szanowni Państwo!

W zakładce „Rozliczenie finansowe Komitetu Rodzicielskiego” został zamieszczony stan konta Komitetu Rodzicielskiego na dzień 10.01.2017 r. W rozliczeniu tym wyszczególnione są źródła wpływów na konto, jak również przedstawione są poczynione wydatki. Zachęcam do zapoznania się z zestawieniem i jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję za Państwa pomoc, wsparcie i zaangażowanie na rzecz Szkoły i wszystkich Uczniów.
       Korzystając z okazji, chciałabym poinformować Państwa o możliwości przekazania 1 % podatku na wsparcie działań naszej Szkoły. Szczegółowe dane zamieszczone są w specjalnie w tym celu przygotowanej ulotce.

Akcja 1 % dla mojej Szkoły

 

Ulotkę tę można pobrać klikając w poniższy link. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w akcji „1 % dla mojej Szkoły!”

AKCJA 1% 2017

Z wyrazami szacunku:

Maria Ryś.

wtorek 10 stycznia 2017 r.

BARDZO ZŁY STAN JAKOŚCI POWIETRZA!

Przekroczenie średniodobowej wartości progowej 300 µg/m3 dla pyłu PM10 w powietrzu.

Jakość powietrza jest niebezpiecznie zła, osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy podatne na zanieczyszczenia powietrza powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz, pozostali mieszkańcy powinni ograniczyć wyjścia do minimum, wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane.

Bardzo zły stan powietrza na terenie miasta Katowice obowiązuje do odwołania.

Aktualny stan powietrza: http://powietrze.katowice.wios.gov.pl/

Prognoza: http://spjp.katowice.pios.gov.pl/

sobota 7 stycznia 2017 r.

KOMUNIKAT RADY RODZICÓW SP 51

Szanowni Rodzice, z przyczyn ode mnie niezależnych odwołuję zebranie Rady Rodziców, które miało odbyć się  10 stycznia 2017 roku. Nową datę podam Państwu w terminie późniejszym, z pewnością zebranie będzie już po feriach. Zgodnie z informacją, którą otrzymałam od Dyrekcji szkoły, zebrania klasowe mają być planowo 11 i 12 stycznia, dlatego postaram się przygotować wszystkie podstawowe informacje i przekażę je Państwu drogą e-mail. Rozliczenia dodatkowo wydrukuję i poproszę sekretariat o przekazanie przez wychowawców.  

Dyżur Skarbnika Rady Rodziców  13.01.2017 od 7:50-8:20 pok. 165

Z wyrazami szacunku:

Maria Ryś

 
piątek 30 grudzień 2016 r.
 

Szanowni, Drodzy Rodzice!!! 

W tym świątecznym, jakże cudownym czasie, w oktawie świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją, dobrocią i pokojem, gdy w sercach naszych czujemy wciąż ciepło wspólnej wieczerzy wigilijnej, kieruję  do Państwa płynące z serca życzenia.

Spędzajcie ten czas w zdrowiu, spokoju i radości wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich dla Państwa osób, bez trosk i zmartwień.

Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem 2017 życzę dużo zdrowia i szczęścia.
Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełnią się te najskrytsze marzenia.

                                                                                                                         Życzenia składa Maria Ryś


image001
 
 
 
 
 
Korzystając z okazji, pragnę przedstawić Państwu dotychczasowe działania, które wsparli Państwo swymi wpłatami na konto Rady Rodziców.
 
IMG_20161216_0001 (1)
 
Dodatkowo, chciałabym również zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc w kilku sprawach, a także przekazać aktualne informacje:
 
1. Jeżeli ktokolwiek ma możliwość załatwienia kartek (mogą być zapisane z jednej strony), to bardzo proszę o przynoszenie do świetlicy Rotunda.
 
2. Druga prośba dotyczy kalendarzy i terminarzy na rok 2017, kto ma ich za dużo i chciałby się podzielić, to bardzo proszę o przyniesienie ich do sekretariatu szkoły lub na portiernię klas młodszych.
 
3. Na adopcję dziewczynki Abigail zebraliśmy 460 zł (stan na 16 grudnia). Bardzo serdecznie dziękuję za Państwa ofiarność, dar serca!
 
4. Bieżące informacje z życia szkoły, m.in. wiadomość dotycząca zajęć dodatkowych:
strona internetowa http://www.szkola51.pl/
 
Z wyrazami szacunku:
Maria Ryś
tel. 600 426 487
 
 
 
 
 
środa 16 listopad 2016 r.
 
 
BIEŻĄCE WIADOMOŚCI
 
 
SZANOWNI RODZICE!
 
 
1. Dzisiaj, tj. 16 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym VIII Spotkaniu z artystami i sportowcami pod hasłem „WSZYSTKO CO TYLKO CHCESZ, MOŻE SIĘ ZDARZYĆ DZIŚ…” z udziałem piosenkarki Majki Jeżowskiej, dr Jolanty Grabowskiej–Markowskiej – dyrektor Hospicjum Cordis, siostry Jeremii Mrowiec – dyrektor Mother of Mercy Hospice and Health Centre w Zambii. Celem spotkania było zapoznanie się z twórczością i działalnością Majki Jeżowskiej, promowanie idei wolontariatu, kształtowanie postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży.
 
2. I nieco mniej przyjemnie…. Otrzymałam informację  od jednego z rodziców o pojawieniu się wszawicy wśród uczniów naszej szkoły. Problem zgłosiłam do Dyrekcji. Bardzo proszę o przekazanie tej informacji pozostałym rodzicom z Państwa zespołów klasowych,   aby mogli szybko zareagować jeśli okazałoby się to konieczne. Wierzę, że wspólnymi siłami uporamy się z tym kłopotem.
 
 
3. Przypominam, że najbliższe zebranie Rady Rodziców będzie miało miejsce w dniu 21 listopada o godzinie 17:00 na stołówce. Dyżur skarbnika: 25 listopad, godz. 7:45-8:30, pok. 165.
 
 
 
Z wyrazami szacunku
Maria Ryś

piątek 11 listopad 2016 r.

Paczka Świąteczna dla Abigail!

Serdecznie Witam!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku (podobnie jak w ubiegłym ) jest możliwość dokonania dodatkowej wpłaty, a tym sposobem nasi przyjaciele – dzieci  z Zambii – Chilangi – otrzymają   paczki świąteczne.

 A to nasza podopieczna ABIGAIL Shiyala.

Kopia image002

Zdjęcie z ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętajmy, iż dzięki naszemu wsparciu finansowemu i adopcji na odległość to dziecko może  się uczyć, a najważniejsze, że nie jest głodne.  Na najbliższym zebraniu 21.11.2016 do białej koperty będzie można składać dobrowolne kwoty, które przeznaczymy jako pomoc dla Abigail na kolejny rok szkolny.   

       W imieniu tej małej istoty Bardzo Serdecznie Dziękuję Wszystkim za zaangażowanie.

 

PONIŻEJ PREZENTUJEMY, CO ZOSTANIE ZAKUPIONE ZA PRZEKAZANE PIENIĄDZE W RAMACH PACZEK ŚWIĄTECZNYCH:

DUŻA PACZKA ŚWIĄTECZNA – $ 60

Mąka kukurydziana €“ 25 kg
Ryż  5 kg
Cukier 2 kg
Herbata 250 g
Olej €“ 2 l
Sól “2 kg
Kura €“ 1 szt.
Sok €“ 2 l
Cukierki €“ 1 opakowanie
Herbatniki €“ 2 paczki
Pasta do prania €“ 2 op.
Mydło toaletowa €“ 2 szt.
Pasta do zębów €“ 1 szt.
Zabawka (lalka dla dziewczynki,  samochodzik dla chłopca lub gra)
Diesel
 
MAŁA PACZKA ŚWIĄTECZNA - $ 35
Mąka kukurydziana €“ 10 kg
Ryż €“ 2 KG
Cukier €“ 2 kg
Herbata €“ 125g
Olej €“ 750 ml
Sól €“ 1 kg
Sok €“ 1 l
Kura €“ 1 szt.
Cukierki €“ 1 opakowanie
Herbatniki €“ 1 paczka
Pasta do prania €“ 1 op.
Mydło toaletowa €“ 1 szt.
Pasta do zębów €“ 1 szt.
Zabawka (lalka dla dziewczynki , samochodzik dla chłopca lub gra)
Diesel
 
Z wyrazami szacunku
Maria Ryś
 
 

piątek 11 listopad 2016 r.

Ważny komunikat!!!

Najbliższe zebranie Rady Rodziców odbędzie się w poniedziałek 21 listopada 2016 roku o godzinie 17:OO na stołówce.

Dyżur skarbnika Rady Rodziców:
25 listopad 2016 r., od godz. 7:45 do godz. 8:30,
pokój nr 165.

Dziękuję

Z wyrazami szacunku,

Maria Ryś

piątek 11 listopad 2016 r.

VIII Spotkanie z Artystami i Sportowcami w SP51

VIII Spotkanie z Artystami i Sportowcami w SP51 dla wszystkich uczniów  pod hasłem „Wszystko, co tylko chcesz, może się zdarzyć dziś… Z Majką Jeżowską” odbędzie się 16 listopada (w środę) 2016 r. od godz. 10:45. Obowiązuje ciekawe nakrycie głowy.
Serdecznie zapraszamy!

wtorek 18 październik 2016 r.

OTWARTA MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA

Dla nauczycieli, rodziców, mieszkańców w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach- Giszowcu ul. Przyjazna 7a , dnia 19 października 2016r. godz.16.30-18.00 W programie: . Wykład z udziałem TV Katowice, naszego gościa z zachodniej Syberii Pani Profesor – Walentyna Nikołajewna Burkowa doktor nauk chemicznych, profesor zwyczajny Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych i Członek Komitetu Ekspertyz Efektywności Produktów Zdrowotnych i Technologii Biomedycznej Rady Naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk . prezentacja najnowszych badań klinicznych prowadzonych przez Syberyjski Instytut Naukowo-Badawczy Biolit w oddziaływaniu substancji roślinnych i diety na organizm młodzieży uczącej się, stymulacji sytemu odporności, kondycji psychofizycznej i w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym u dzieci. . Wyjaśnione zostaną m.in. zagadnienia: – gdzie tkwi przyczyna chorób, – jak radzić sobie z różnymi schorzeniami, – jak zapobiegać chorobom autoimmunologicznym i cywilizacyjnym, – co zrobić, aby żyć długo i w zdrowiu.

Serdecznie zapraszamy!

czwartek 6 październik 2016 r.

KOMUNIKAT RADY RODZICÓW DLA SKARBNIKÓW KLASOWYCH dotyczący wpłat składek na Komitet  Rodzicielski, tonery oraz na ubezpieczenie

Uprzejmie informujemy, iż wpłaty składek na Komitet Rodzicielski, ubezpieczenie  oraz tonery można dokonywać na Rachunek Bankowy lub gotówką w szkole.

 1. Wpłaty należy dokonywać na konto w ING Bank Śląski.

Nr konta: 53 1050 1214 1000 0090 7057 9249

W tytule należy zaznaczyć, od której Klasy jest to wpłata i szczegółowo opisać jaką kwotę przelano na ubezpieczenie, tonery, a jaką na komitet.

Wpłaty na konto można dokonać przelewem lub  osobiście w  banku najbliższa placówka ING  Giszowiec ul . Mysłowicka  28 od wpłat nie pobierana jest prowizja.

 1. Wpłaty gotówkowe w szkole przyjmujemy w pok. nr 165. Najbliższy termin to:

 7 październik 2016 r., w godzinach: 07:50 – 08:30

 

Uwaga: Przy wpłatach na Komitet Rodzicielski oraz ubezpieczenie należy  dołączyć Listę Wpłat z podaniem nazwiska dziecka oraz wpłaconą kwotą. W przypadku wpłaty składki na Rachunek Bankowy taką Listę należy dostarczyć do pok. nr 165 lub  e-mailem  maria.rys@op.pl

 

STRONA INTERNETOWA Z NR KONTA

www.rr51.giszowiec.pl

W razie braku możliwości załatwienia spraw w w/w terminach istnieje możliwość ustalenia indywidualnego spotkania

z p. Marią Ryś pod nr telefonu 600 426 487.

Termin  wpłaty na ubezpieczenie  do 10.10.2016 roku.

czwartek 22 wrzesień 2016 r.

KOMUNIKAT RADY RODZICÓW dotyczący wpłat składek na Komitet Rodzicielski, tonery oraz na ubezpieczenie

Uprzejmie informujemy, iż wpłaty składek na Komitet Rodzicielski, ubezpieczenie oraz tonery można dokonywać na Rachunek Bankowy lub gotówką w szkole.

 1. Wpłaty należy dokonywać na konto w ING Bank Śląski.

           Nr konta: 53 1050 1214 1000 0090 7057 9249

W tytule należy zaznaczyć, od której Klasy jest to wpłata i szczegółowo opisać jaką kwotę przelano na ubezpieczenie,  tonery, a jaką na Komitet.

Wpłaty na konto można dokonać przelewem lub  osobiście w  banku –  najbliższa placówka ING: Giszowiec, ul . Mysłowicka  28. Od wpłat nie pobierana jest prowizja.

 1. Wpłaty gotówkowe w szkole przyjmujemy w pok. nr 165. Najbliższy termin wpłat to:

29.09.2016  godz. 7:45-8:30 

oraz przed zebraniem Rady Rodziców, tj. 26.09.16 od godz. 16: 45 do godz. 17:00

 

Uwaga: Przy wpłatach na Komitet Rodzicielski oraz ubezpieczenie należy  dołączyć Listę Wpłat z podaniem nazwiska dziecka oraz wpłaconą kwotą. W przypadku wpłaty składki na Rachunek Bankowy taką Listę należy  dostarczyć do pok. nr 165 lub  e-mailem maria.rys@op.pl

 W razie braku możliwości załatwienia spraw w w/w terminach, istnieje możliwość ustalenia indywidualnego spotkania z p. Marią Ryś pod nr telefonu 600 426 487.

środa 14 wrzesień 2016 r.

Zebranie Rady Rodziców !!!

     W dniu 26.09.2016r (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców. Bardzo proszę o obecność. Miejsce zebrania – stołówka 

                                                                                                                                    Maja Ryś 

czwartek 1 wrzesień 2016 r.

Początek nowego Roku Szkolnego!!! 

Witamy serdecznie w nowym Roku Szkolnym! Mamy nadzieję, że pełni nowych sił, po wspaniałym letnim wypoczynku, z zapałem wszyscy aktywnie będziemy uczestniczyć w życiu naszej szkoły, a okazją ku temu niech będzie np. wzięcie udziału w konkursie!

Regulamin Środowiskowego Konkursu na najciekawszą
PODUSZKĘ MARZEŃ

01.09.2016

Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszą Poduszkę marzeń. Prace można składać do dnia 31 września 2016 r. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby potrafiące robić na drutach, szydełku, szyć, itp. – tworzyć ciekawe rzeczy z materiału i włóczki.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie poduszek – przytulanek, które będą przeznaczone dla dzieci z misji Zambii-Chilangi

Regulamin:
1.
Prace można wykonać indywidualnie lub w zespołach dwu – trzy osobowych np. 1 – 3 dzieci, dziecko z rodzicem, osoba dorosła.
2. Wymiary poduszki dowolne
3. Wykonane wyłącznie z materiału, włóczki itp. (nie z papieru!)
4. Termin składania prac
– Do dnia
31.09.2016 r.
5. Miejsce składania prac:
– Szkoła Podstawowa nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach ul. Przyjazna 7 w sali nr 45
6. Prace należy podpisać i dobrze umieścić metryczkę z następującymi danymi:
– Imię i nazwisko wykonawcy/ów
– Adres i telefon kontaktowy
– Wiek – klasa/szkoła/i nauczyciel kierujący do konkursu (dotyczy uczniów)
– lub napis – osoba dorosła
7. Zwycięzcy zostaną powiadomieni podczas VIII Spotkania z Artystami i Sportowcami pod hasłem „
Majka Jeżowska dzieciom”
9. Informacja zostanie również zamieszczona na stronie internetowej szkoły.
10. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją wszystkich punktów niniejszego regulaminu.
11. Szczegółowych informacji udzielają organizatorki: Barbara Mańdok, Kinga Lichoń, Sylwia Filipowicz, Anna Włodyka

ROK SZKOLNY  2016/2017

—————————————————————————————————————————————–

piątek 24 czerwiec 2016r

WAKACJE !!!

Summer beach smiling face sun

„Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las. I niebo, i słońce, wolny swobodny czas”

Drodzy nauczyciele, uczniowie, rodzice !

Serdecznie życzymy, aby nadchodzące wakacje

były radosne, ciekawe, słoneczne, 

a przede wszystkim bezpieczne,

by sprzyjały poznawaniu ciekawych miejsc

i zawieraniu nowych przyjaźni.

Życzymy, by wakacje były czasem

zasłużonego i efektywnego wypoczynku.

Składamy również ogromne podziękowania rodzicom

za całoroczną współpracę i pomoc.

– Prezydium Rady Rodziców 

piątek 24 czerwiec 2016r

Podziękowania

004

    Dziękuję za cały rok cieżkiej pracy i zaangażowania w działalność Rady Rodziców wszystkim przedstawicielom klas i skarbnikom poszczególnych klas .  Poświęcaliście   swój czas, aby wspierać i realizować programy edukacyjne i wychowawcze, a także  współorganizowaliście   imprezy kulturalne, dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Byliście blisko spraw całej szkoły i wspólnie udało się przeprowadzić wiele akcji i przedsięwzięć.  Wszyscy bez wyjątku jesteście wspaniali.  

                                                                                                                           Maja Ryś

środa 22 czerwiec 2016r

Podziękowania za piknik !!!

   Jako Przewodnicząca Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 51 składam serdecznie podziękowanie wszystkim , którzy włączyli się w organizację imprezy„ Powitanie lata” 19.06.2016 w Parku pod Lipami.

W szczególności dziękuję nauczycielką za przygotowanie dzieci do występów.

   Dziękuję, również wszystkim rodzicom i przyjaciołom naszej szkoły za podarowanie wszystkiego , co można było kupić na naszym stoisku (przygotowanie smalcu, upieczenie ciast, przekazanie owoców , mnóstwo gadżetów, książeczek itp.) , a także rodzicom, którzy zajmowali się animacją dzieci i pracowali na stoiskach od godziny 8:15- 21:00. Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się pozyskać kwotę 1971,65 zł, którą w całości przeznaczymy na potrzeby naszych uczniów. Wasze zaangażowanie jest największą wartością.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

                                                                                                Jan Paweł II

                                                                                                    Maria Ryś

czwartek 16 czerwiec 2016r

PIKNIK SZKOLNY !!!

   W niedzielę 19 czerwca  serdecznie zapraszamy całe rodziny na „Powitanie lata” połączone z piknikiem szkolnym. Impreza odbędzie się w parku Giszowieckim  !!!  Będzie wiele atrakcji m.in. pyszne domowe ciasta pieczone przez mamy uczniów 🙂

beznazwy

                                                                                                         Maja Ryś

czwartek 26 naj 2016r

Zebranie Rady Rodziców !!!

    W dniu 13.06.2016r (poniedziałek) o godz.17.00 na stołówce odbędzie się zebranie Rady Rodziców. Jest to ostatnie zebranie w roku szkolnym 2015/2016, dlatego wszystkich przedstawicieli klas proszę o obecność. Przed i po zebraniu będzie możliwość dokonania wpłat na Komitet Rodzicielski i na tonery.

                                                                                                         Maja Ryś

czwartek 26 maj 2016r

Komers klas szóstych odwołany !!!

   Ze względu na prowadzone prace remontowe sufitów na terenie szkoły, dla bezpieczeństwa uczniów, komers klas szóstych zostaje odwołany !!!

                                                                                                         Maja Ryś

czwartek 26 maj 2016r

Adopcja serca – Abigail Shiyala

     W ostatnich dniach mimo chłodniejszej pory roku w Chilandze prace były bardzo „gorące” . Siostra Jeremia z pomocną wolontariuszki przygotowały aktualne rozmiary dzieci. W załączeniu zdjęcie cudownej Abigail wraz z aktualnymi danymi.

SONY DSC

Aktualne dane i zdjęcie dziecka (Maj / 2016)

Imię i nazwisko dziecka: Abigail Shiyala

Numer kartoteki: 89

Wiek: 5

Wzrost:112

Waga: 17,00 kg

Rozmiar stopy (w centymetrach): 18,50 cm

                                                                                                       Maja Ryś

czwartek 26 maj 2016r

VII spotkanie z artystami i sportowcami

    19 kwietnia 2016roku we wtorek Piotr Kupicha – lider zespołu Feel, Marcin Wyrostek – niesamowicie uzdolniony akordeonista oraz Jolanta Grabowska – Markowska – szefowa Hospicjum Cordis byli głównymi gośćmi VII spotkania z artystami i sportowcami pod hasłem „POKAŻ NA CO CIĘ STAĆ… POMAGAJMY I DZIAŁAJMY – DOBRO POWRACA”, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi im. F. Chopina w Katowicach.

     Piotr Kupicha wciągnął dzieciaki do śpiewania, Marcin Wyrostek – do zabawy dźwiękiem, a Jolanta Markowska opowiadała o tym co to jest hospicjum i jakiej pomocy potrzebują ludzie będący pod naszą opieką. Podczas wspaniałej imprezy poświęconej pomaganiu, zbierano datki na rzecz podopiecznych Hospicjum Cordis . Nie zabrakło pokazów, konkursów i słodkich niespodzianek w postaci okolicznościowych tortów, pysznych świeżutkich pączków oraz lizaków dla wszystkich uczestników. A najważniejsze jest to, że najmłodsi, do których impreza była adresowana zapamiętają na długo, że czynić dobro to prawdziwa przyjemność!

A kogo powitamy w kolejnej edycji …

                                                                                                       %A